Przedstawienie patriotyczne

W dniu 16.06.2019 r. w szkole odbyło się przedstawienie patriotyczne zatytułowane ”Polsko niepodległa z orłem w koronie”, upamiętniające wydarzenia z historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń z 1989 r oraz II wojny św. Jest to ciekawa forma edukacji i przekazywania wiedzy młodemu pokoleniu o najważniejszych wydarzeniach historycznych, tradycji i kulturze. 

tekst i zdjęcia G.Ogorzałek

Młodzież klas III gimnazjum oraz klas szkoły podstawowej pracując pod kierunkiem pani mgr Renaty Szkarłat oraz pani mgr Grażyny Ogorzałek wykazała się dużym zaangażowaniem i aktywnością. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu rekwizytów, kostiumów oraz poświęcony czas.

Gościem spektaklu była Pani Elżbieta Stosur, odtwórczyni roli babci.

Wśród gości zaproszonych była Pani Aleksandra Potoczek - Sybiraczka, która przeżyła zesłanie na Syberię a Stowarzyszenie Pamięci Zesłanych na Syberię reprezentowała Pani mgr Halina Olszak. Gościliśmy również ks. Proboszcza Stanisława Pachowicza oraz ks. Łukasza Polniaszka.

Występ cieszył się sporym zainteresowaniem publiczności i został nagrodzony owacjami. Wydarzenie to na długo zostanie zapamiętane w społeczności lokalnej.

 

„… Na nieludzkiej ziemi, znowu polski trakt, wyznaczyły bezimienne krzyże!

Nie zatrzymał Nas czerwony kat!

Bo przed nami Polska coraz bliżej.

Myśmy szli i szli dziesiątkowani.

Choć zdrada pragnął nas podzielić wróg.

I przez Ludową przeszliśmy NIEPOKONANI!!!

Aż wolną Polskę raczył wrócić Bóg!.”