Dzień Sportu pod hasłem ,, CHCE MI SIĘ CHCIEĆ”

3 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu pod hasłem ,, CHCE MI SIĘ CHCIEĆ”. Uczniowie klas IV- VI rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych, dziewczęta z klas VII, VIII, oraz III A, III B gimnazjum w Turnieju Siatkówki a chłopcy z VII, VIII, III A, III B gimnazjum w Turnieju Piłki Nożnej. Pogoda dopisała , uczniowie doskonale się bawili i z zapałem brali udział w zawodach. W tym roku odwiedził nas nasz stały i zawsze bardzo oczekiwany kibic- Pan Poseł Wiesław Janczyk, który nie zapomniał, że dzieci lubią nagrody i przywiózł ze sobą sportowe prezenty.

tekst M.Ligas zdj. B.Jarmolińska i K.Smajdor

Głównym sponsorem nagród był Urząd Gminy w Chełmcu a także właściciel firmy Carfoil, Pan Dariusz Ligas. Nie zapomniała o nas także nasza stała sponsorka , Pani Lucyna Burnagiel, właścicielka sklepu ,,Groszek” w Klęczanach, która wszystkich uczestników zabawy poczęstowała lodami.

Uczniowie ze smakiem zjedli także kiełbaski z grilla przygotowane przez Radę Rodziców.

W organizację tego wydarzenia włączyli się wszyscy nauczyciele naszej szkoły rozmawiając z uczniami na lekcjach wychowawczych o problemie wyuczonej bezradności.

Sporządziliśmy gazetki na ten temat. Wychowawcy na spotkaniach z rodzicami uświadamiali jak ważna jest każda aktywność dzieci. Uczniowie klasy V zorganizowali zabawę taneczną kilka dni wcześniej. Samodzielnie zaplanowali i przeprowadzili tę imprezę. Udowodnili, że CHCE IM SIĘ CHCIEĆ!